Inicjatywamikro
Porozmawiaj z Doradcą

Kim jesteśmy?

Jesteśmy liderem w sektorze pożyczek dla mikro i małych firm. Z naszej oferty skorzystały już dziesiątki tysięcy mikroprzedsiębiorców, którzy dzięki nam stale rozwijają swój biznes.


Na rynku usług finansowych w Polsce zajmujemy unikalną pozycję, wypełniając lukę powstałą w wyniku polaryzacji usług finansowych. Dzięki naszej ofercie polscy mikroprzedsiębiorcy, którzy z różnych przyczyn nie chcą lub nie mogą uzyskać kredytu w banku, nie są zmuszeni do skorzystania z oferty firm pożyczkowych, w tym nieatrakcyjnych finansowo tzw. „chwilówek” . Jesteśmy otwarci na przedsiębiorców poszukujących wsparcia finansowego, którzy często odbiegają od sztywnych bankowych standardów, działających w specyficzny sposób i w wyjątkowych warunkach.

Inicjatywa Mikro w liczbach


350 mln złotych

to łączna kwota salda wypłaconych pożyczek

160 mln złotych

tyle stanowi wartość naszego
portfela pożyczkowego

21 tys

to liczba przedsiębiorców, którzy skorzystali
z finansowania w Inicjatywie Mikro

43 tys

tyle wynosi średnia wartość
udzielanej przez nas pożyczki

47 m-cy

to średni okres, na jaki udzielamy pożyczki

82%

taki odsetek stanowi wartość zatwierdzanych w Inicjatywie Mikro wniosków

87%

taki odsetek w naszym portfelu stanowią osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarcząNasze zasady

finansujemy

Finansujemy

Do każdego przedsiębiorcy podchodzimy indywidualnie. Na pierwszym miejscu stawiamy współpracę. Nasi eksperci badają potrzeby firmy, rynek i możliwości bezpiecznego finansowania nowych inwestycji. Pomagają w dopasowaniu harmonogramu spłat do typu i charakteru każdego biznesu. Jednocześnie dbamy przy tym, by zwrot pożyczki nie wpłynął negatywnie na płynność finansową przedsiębiorcy.

ufamy

Ufamy

Cenimy Klienta i stawiamy na zaufanie.
Na nasze wsparcie mogą liczyć również ci przedsiębiorcy, którzy mają wręcz krytyczne okoliczności prowadzenia biznesu, którzy nie posiadają pozytywnej historii kredytowej. Często wspieramy osoby dopiero zamierzające założyć firmę lub tych, którzy nie osiągają zbyt wysokich przychodów. Mamy niekonwencjonalne podejście i to jest jeden z głównych elementów, jaki odróżnia nas od banków.

rozumiemy

Rozumiemy

Wiemy, że brak dostępu do atrakcyjnego finansowania jest jedną z najczęstszych przyczyn problemów w prowadzonej działalności. Staramy się pochylić nad każdym problemem i znaleźć optymalne rozwiązanie. Dlatego też często nasz proces przyznawania pożyczki nieco się wydłuża, ale wszystko to ma na celu jak najlepsze poznanie aktualnej sytuacji naszego potencjalnego pożyczkobiorcy. Inicjatywa Mikro wspiera niewielkie firmy i rozwiązuje problemy. Stawiamy na szczerość, wspólnie szukając najlepszego rozwiązania.